Hakkımda

OLGU ILGIN

Hayat bir yolculuktur, bizler ise yolcuyuz. Ve hepimiz, durduğumuzu zannettiğimiz zamanlarda bile yol alırız. Bazen içeriye, bazen dışarıya. Her zaman geriye değil, ileriye gideriz. Çünkü zaman geriye doğru akmaz.

Her yolcunun tek bir amacı var bu güzergahta. Ruhunun tekamülü. Ve bunun için her an, bir şeyler yaşar ve yaşatırız. Öğreniriz, öğretiriz ve büyürüz. Ve gün gelir olgunlaşan meyve misali; dalımızdan düşeriz.

Hayatı 3 kelime ile özetlersek; doğum, yaşam ve ölüm diyebiliriz. Bizler bu 3 kelimelik yaşamlarımıza bir çok hikaye sığdırırız. Bazen kendi hikayemizde başrol oyuncusu bazen figüran oluruz. Çünkü yaşam, bir tekdüzelik değildir. İnişler, çıkışlar ve dönemeçlerden oluşan güzel ama kısa bir yolculuktur. Yolcunun bilmesi gereken, sadece bu kimlikte tek bir yaşamı olduğu ve bu yaşamın her türlü aşamasından yalnız kendinin sorumlu olduğudur.

Madem sorumlu biziz,  o halde yaşamımızın kontrolünü elimize alıp, yolculuğumuzu en keyifli ve kaliteli şekilde geçirmeyi hedeflemeliyiz.

Uranyen Astrolog Olgu Ilgın

Kader; yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir. Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse, ne hayatın hakimisin, ne de hayat karşısında çaresiz… Ş. Tebriz-i

İstanbul’da 1968 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra, uzun yıllar kurumsal firmalarda; satış, pazarlama, eğitim ve halkla ilişkiler departmanlarında yöneticilik yaptı. Çocuk yaşlardan itibaren varoluş amacını merak ederek gökyüzü, yıldızlar, tasavvuf ve spritüel konuları araştırdı, okudu ve eğitimler aldı.

Şu an; profesyonel olarak, astroloji danışmanlığı ve spritüel koçluk yaparak insanlara yüksek farkındalıklar kazandırmaya çalışıyor. Yanı sıra, verdiği eğitim ve seminerler ile bunları pekiştiriyor. Halen Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyor. Yanı sıra, internette “ der-ki “ ve “birokurbiryazar” sitelerinde de yazılarını paylaşmaya devam ediyor.

 

Aldığı eğitimler                          

Satışta 8 Alışkanlık

Hızlı Okuma Teknikleri

Etkili Yazı Yazma

İletişim ve Davranış Bilgileri

İfade Sanatı

Tekamül ve Ruhsal Yolculuk

Temel / Orta / İleri Astroloji

Klasik / Modern Astroloji

Uranyen Astroloji

Numeroloji

Nefes Terapisi

Beden Dili

Kundalini / Altın Üçgen / Reiki

Kuantum Teknikleri

Spritüel Koç

Verdiği Seminerler

Kozzy Kültür Merkezi

( Astroloji / Reiki / Kişisel Gelişim )

Dyo

( Astroloji )

Avon

 

Uzmanlık Alanlarım

  • Bireysel Astroloji Danışmanlığı

( Gün ay yıl, doğum saati ve doğum yeri bilgileriyle yapılan doğum haritası analizi ve bir yıllık transitleri )

  • Şahıs ve Kurumsal Firmalara Astrolojik Danışmanlık

( Kuruluş tarihleri baz alınarak yapılan analizlerde çalışan personelin etkinlik ve yetkinlikleri ve firmada çalışanların birbiri ile uyumu, performans artırıcı öngörüler )

  • İlişki Analizi ( Synastry )

( Her türlü ikili ilişkinize yönelik, o ilişkinin matematiği, uyum ve uyumsuzlukları )

  • Astroloji ve Reiki Seminerleri
  • Temel Astroloji Eğitimleri
  • Reiki Uyumlama ( her derecesi için )
  • Ev ve işyeri enerji temizliği
  • Çakra dengeleme
  • Yazar

 

( birokurbiryazar  der-ki sitelerinde ve Astrology by Olgu sayfasında yazar – Akşam Gazetesi köşe yazarı )