Koç Burcu Aralık Ayı

3 Aralık’ta İkizler burcu dolunayı ile, önümüzdeki 14 günlük süreçte; yakın çevreniz kardeş ve akrabalarınız eski arkadaşlarınızla aranızda eskide kalmış ve halledilememiş konular su yüzüne çıkabilir. Onlarla bağlantılı konular sizi taşma noktasına getirebilir. İletişim medya satış pazarlama eğitim alanlarında yoğun olacağınız bu dönem her şeyi pratik ve hızlı bir şekilde halletmeniz gerekecektir. Ancak bu durum yeteneklerinizin de parlamasına ve ortaya çıkmasına neden olacaktır. Trafikte çok zaman geçirebilir kısa yolculuklar yapabilirsiniz.

3 Aralık / 23 Aralık tarihleri arasında Retro hareketine başlayacak olan Merkür sizin yaşam felsefenizi yeniden değerlendirmeniz açısından sizi biraz geriye götürebilir. Bu dönem eksik kalan alamadığınız eğitim olanakları gündeminize gelebilir. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız mesleğinizle ilgili bir projeniz varsa tamamlayabilirsiniz. Bir kitap yazıyorsanız artık bir yayıneviyle anlaşabilir kitabınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Hayatı daha çok anlamak ve derinine inmek isteyeceğiniz bu dönem görmek istediğiniz yabancı şehirlere yolculuk edebilirsiniz. Uzaklarda olan tanıdıklarınızdan haber gelebilir.

2 Aralık / 25 Aralık tarihleri arasında Venüs 9 evinizden size uzak yollar yabancılar ve yurt dışı bağlantılı konularla ilgili güzel enerjiler gönderecektir. Bu dönem Merkür’ün de aynı alanda Retro hareketinde olduğunu unutmadan geriye dönük konulardan şanslı durumlar elde edebilirsiniz. Seyahatleriniz de artış olacaktır. Daha çok gezmek isteyeceksiniz. Ancak bu gezilerin planlarını daha önceden yaptırmış olmalısınız. Devam eden hukuksal süreçlerinizde sizin durumunuz karşı tarafa göre daha avantajlı olacaktır. Ticaret yoluyla para kazanmak hatta bunu yurt dışına taşımak isteyebilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Mars; ayın 10’un dan itibaren Akrep burcuna geçerek sizin ortaklaşa gelirlerinizle ilgili konularını hareketlendirecektir. Eş ya da ortağınızla alakalı parasal durumlar vergi nafaka miras banka kredi gibi bu dönem sizin de desteğinizle güç kazanabilir. Eğer kredi almak istiyorsanız atılım yapabilirsiniz. Bazılarınız sağlığı için kredi çekip bazı operasyonlar yaptırabilir. Cinsel enerjiniz çok yoğun olacaktır. Tüm dikkatinizi başkalarının kaynaklarından nasıl fayda sağlarım sorusuna çevireceksiniz. Bazı olaylar üzerinizde kriz etkisi yaratabilir.

18 Aralık’ta Yay burcundaki yeniay enerjisi ile, mesleğinizde daha çok uzmanlaşmak akademik kariyer yapmak konularını harekete geçirebilirsiniz. Yurt dışında anlaşma yapmak işinizin bir ayağını oraya taşımak, yeni insanların hayatınıza girmesi bu dönem sizi meşgul edecektir. Bazılarınız yeni hukuk davalarına baş vururken, bazılarınız sektör değiştirebilir. Özellikle basın yayın medya hukuk pazarlama satış alanında çalışıyorsanız bu dönemi yeniliklerle ve hareketli geçirebilirsiniz.