Koç Burcu Aralık Ayı

7 Aralık’ta Yay burcundaki yeniay ile önümüzdeki 14 günlük süreçte; 9 evinizin konuları gündeme gelecektir. Buna göre, yaşam felsefenizi bakış açınızı daha pozitif ve iyimser bir noktaya taşıyabilirsiniz. Yurt dışı konularınız hareketlenirken yeni yerlere seyahat etme isteğinizde artacaktır. Yeni bir eğitime başlayabilir yabancı dilinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Adalet duygunuz çok yüksek olacaktır. Web sitesi açmak yeni bir kitaba başlamak gibi konular için uygun bir dönemdesiniz. İnançlarınız daha da güçlenecektir ancak fanatikliğe dikkat edin.

Merkür 13 Aralık’tan itibaren 9 evinize yerleşerek tüm düşüncelerinizi de bu alana kaydıracaktır. Yeni bir şeyler öğrenmek eğitime başlamak isteyebilirsiniz. Yay yeniayının etkilerini daha çok hissedeceğiniz bu dönem, reklam ve medya alanlarındaki stratejinizi değiştirebilir ve markanızı yurt dışına çıkarabilirsiniz. Yurt dışıyla haberleşme trafiğiniz yoğun olacaktır.

Yönetici gezegeniniz Mars, ay boyunca sizin 12 evinizde seyahat edeceğinden enerjiniz bu anlamda içe dönük olabilir. Etrafınızda olan biten olumlu gelişmelerin farkına varmakta zorlanabilirsiniz. O yüzden ay boyunca düşüncelerinizde hissedeceğiniz olumsuzluklar için meditasyon şifa ve enerji çalışması yapmak güzel gelişmelerin farkına varmanızı kolaylaştıracaktır.

Venüs, 3 Aralık’tan itibaren, sizin 8 evinize yerleşerek ortaklaşa gelirlerinizle ilgili alanlarda biraz başkalarından fayda sağlamanıza destek olacaktır. Çevrenizdeki kişileri eş ortak yada ailenizdeki kişilerden bu anlamda destek alabilirsiniz. Parasal konularda yaşayacağınız olası krizler aslında çözüm yaratmanız için bunu unutmayın. Hiç ummadığınız yerden gelecek olan toplu bir para borçlarınızı kapatmanıza neden olabilir.

22 Aralık’ta Yengeç burcundaki Dolunay ile önümüzdeki 14 günlük süreçte, 4 evinizin konuları aydınlanacaktır. Ev ve ailenizle ilgili konularda dikkat çekici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aile büyüklerinin sağlıklarıyla ilgilenebilir, evinizle ilgili konularda yorucu bir tempoya girebilirsiniz. Bazılarınız için yaşadığı evden ayrılma zamanı olabilir. Yeni bir aile kurmak yada yeni bir eve yerleşmek isteyebilirsiniz.