Boğa Burcu Aralık Ayı

3 Aralık’ta İkizler burcu dolunayı ile, önümüzdeki 14 günlük süreçte; parasal kaynaklarınızla ilgili durumlarda bir hareketlilik olacaktır. Kaynaklarınızı ve mal varlıklarınızı paylaşmak ya da değerlendirmeniz için ne yapmanız gerektiğine karar vereceğiniz bu dönem bazılarınız evini ya da arsasını elden çıkarmak isteyebilir. Sahip olduğunuz mal varlıklarınızın zihninizde sizi ne kadar değerli ya da değersiz hissettirdiğini gayet net olarak görecek ve kendi öz değer duygunuzu güçlendirmek için mal varlığının önemsizliğini anlayacaksınız.

3 Aralık / 23 Aralık tarihleri arasında Yay burcunda Retro hareketine başlayacak olan Merkür eş ya da ortağınızla ilgili parasal kaynaklarınızda eski konuları gündeminize getirebilir. Unutulmuş ya da ödenmemiş bir vergi borcu aniden ortaya çıkarak sizi zor durumda bırakabilir. Daha önceden yaşadığınız ama atlatamadığınız parasal krizler bu dönem tekrar ortaya çıkarak onları tam olarak çözmenizi isteyecekler. Kişisel gelişiminizle ilgili ruhsal yönden genişlemek ihtiyacınız bu dönem artacağından bazılarınız ruhsal eğitimler almak isteyebilir.

2 Aralık / 25 Aralık tarihleri arasında yönetici gezegeniniz Venüs 8 evden size Merkür’ün Retro hareketiyle geçmiş bağlantılı açtığı sorunları çözmeniz için destek olacaktır. Bu dönem olası sorunlara başka kaynaklardan destek bularak çözüm bulacaksınız. Eğer bir saplantı ya da korkunuz varsa yine bu süreçte ondan kurtulmanız için bazı eğitimleri almanız için sizi teşvik edecektir. Bazılarınız burs ya da ikramiye kazanabilir.

Mars; ayın 10’un dan itibaren Akrep burcuna geçerek sizin her türlü ilişki ortaklık eş ya da rakiplerinizle ilgili durumu hareketlendirecektir. Bu dönem karşınızda kim varsa kararlarında ve duruşundaki gücü hissedeceksiniz. Olası tartışmalardan haklı bile olsanız haksız çıkma potansiyeliniz yüksek olacaktır. Yalnızsanız tutkulu ve arzulu bir partner hayatınıza girebilir. Ya da ortaklı bir işe başlayabilirsiniz. Ancak rakiplerinizin kıskanç enerjileri ve açık düşmanlıkları altında olacağınızı bilmelisiniz.

18 Aralık’ta Yay burcundaki yeniay enerjisi ile, geçmişten bugüne gelen parasal konularda çok ciddi yenilenme ve var olan süreci daha pozitif çevirmek için kararlar alabilirsiniz. Bu dönem etrafınızda resmi kurumlarda konusunda uzman kişilerin işlerinizi kolaylaştırdığı görebilirsiniz. Eşiniz varsa yıl sonu ikramiyesi alabilir. Ortağınızla aranızdaki paylaşımdan memnun olabiliriniz.