Boğa Burcu Ağustos

7 Ağustos’taki Kova Burcundaki Ay Tutulması ile; meslek ve kariyer yaşamınız ve toplumsal imajınız gündeminizi oluşturacak ve bu konularda büyük aydınlanmalar yaşayacaksınız. Ev ve aile yaşamınızla işiniz arasında kalacağınız ve belki de bazı seçimler yapmaya zorlanacağınız durumlar olabilir. İşten ayrılmak, işten çıkarılmak ya da mesleğinizi başka bir platforma taşımak isteyebilirsiniz. Belki de emekliliğiniz gelmiştir ve zamanınızı aileniz ve evinizde geçirmek isteyebilirsiniz.

13 Ağustos’ta Başak burcunda başlayacak Merkür retrosu, tüm ay boyunca, çocuklarınız ve aşk hayatınızla ilgili eski konuları gündeminize taşıyabilir. Konuşulup halledilmemiş ne varsa bu dönem tekrar gündeme gelerek bu sefer halletmenizi isteyebilir. Eski aşkınızdan haber alabilirsiniz. Spor yapmaya başlayabilir sevdiğiniz ama zaman ayıramadığınız bir hobinizle yeniden ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Venüs ayın 27’sine kadar Yengeç burcunda ilerleyeceğinden, yakın çevreniz kardeş ve akrabalarınızla ilgili gelişmeler odağınız olabilir. Onlarla bir arada olmak, kısa geziler ve tatil organizasyonu yapmak keyfinizi yerine getirecektir. Sevdiklerinizi eski okul arkadaşlarınızla yemek içmek buluşmak isteyebilirsiniz. Yurt dışından yakınlarınız gelebilir ya da siz gidebilirsiniz. İşinizle ilgili olarak internet satış pazarlama alanlarında para kazanma şansınız açılabilir.

Mars tüm ay boyunca Aslan burcundan ev ve aile içinde aşırı gurur sebebiyle bazı sıkıntılı durumlar yaşamanıza neden olabilir. Evde olmak evle ve aileyle ilgilenmek sizi huzursuz ve sıkıntılı hissettirebilir. Aile büyüklerinin sağlığı ile bazı durumlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Varsa bu dönem aile büyüklerinizin sağlık kontrolleriniz yaptırmanız iyi olabilir. Yuva içinde ego çatışmalarına dikkat etmelisiniz. Yanı sıra eviniz için lüks bir harcama yapabilirsiniz.

21 Ağustos’ta Aslan burcundaki Güneş Tutulması Ev ve aile içindeki geçmişteki huzursuzluk ya da sıkıntılardan özgürleşerek yeni kararlar alabilir ve uygulayabilirsiniz. Ev değiştirmek, evi yenilemek gibi uğraşılar içine girebilirsiniz. Aile içindeki yakınlarınızın söz nişan düğün gibi faaliyetleri gündeme gelebilir. Kendinize lüks bir ev satın alabilirsiniz. Ailenizle ilgili sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirerek kendinizi ve belki de kariyer yaşamınızı da düşünecek ve ona göre radikal kararlar alacaksınız.