Burçlar

Burç, insanın doğum anında Güneş’in hangi pozisyonda olduğunu gösteren göksel bir alanın sembolik ifadesidir. Eğer doğduğunuz noktadan gökyüzüne, Güneş’e doğru hayali bir çizgi çizer ve bu çizgiyi sonsuza doğru uzatırsanız, bu çizginin bir burca ulaştığını görürsünüz. Yani doğduğunuz sırada Güneş’e doğru baktığınızda, eğer onun yoğun ışığı olmasa idi, göreceğiniz bir burç olacaktı. İşte bu gökyüzü alanı sizin burcunuzu ifade eder. Burçlar takımyıldızlardır. Horoskop olarak çizdiğimiz göksel haritada ise 360 derecelik tam daire üzerinde, yaklaşık 30′ar derecelik 12 bölümdürler. Uzayda bir çok burç ya da takım yıldız vardır fakat bizi Astrolojik açıdan bunların sadece 12 tanesi ilgilendirir. Bu 12 burca Zodyak kuşağı ismi verilir.

Nasıl ki vücudumuz için her bir organın bir önemi ve görevi varsa ; bir organın eksikliği tüm kimyamızı etkilerse, Astroloji için de 12 burç aynen öyledir. Her burcun kendisinden önce ve sonra gelen burca kattığı ve taşıdığı bir misyonu vardır. Yani hiçbir burç için iyi yada kötü tanımı yapılamaz.

Astrolojide 12 Güneş burcu vardır. Burçlar sizin karakteriniz iş hayatınız kariyeriniz nelerden hoşlandığınız uğurlu sayılarınız hatta cinsel hayatınız hakkında bile geniş bilgiler sunar. Buradaki linklerden kendi burcunuzu bularak burçların özelliklerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Koç Burcu

Boğa Burcu

İkizler Burcu

Yengeç Burcu

Aslan Burcu

Başak Burcu

Terazi Burcu

Akrep Burcu

Yay Burcu

Oğlak Burcu

Kova Burcu

Balık Burcu