Astroloji

ASTROLOJİ … RUHSAL YOLCULUĞUMUZUN ŞİFRESİ

Dünyadaki çeşitli olaylar, tüm birimler ve yaşanılan her şey rastgele mi meydana geliyor ? Hayır ! Bu alemde asla sihirbazlığa ve tesadüflere yer yoktur. Bütün oluşlar, sistem içinde bir düzene tabidir. Evrende her şey birbiri ile iletişim halindedir. Düzensizlik diye gördüğünüz şeyler bile aslında bilmediğiniz bir düzenin eseridir. Her şey bir sebeple yaratıldığından, Burçlar sistemi de;  insanların düşünce ve davranışlarını, kadersel süreçlerini kontrol edebilmek adına düzenlenmiştir. Amaç; sistem içinde, burç ve yıldızların varlığıyla, dünya üzerindeki çeşitli olayların oluşmasını ve insanların kişilik ve karakter özelliklerinin ortaya çıkmasını ve seçimleriyle kadersel süreçlerini tamamlamasıdır.  Ve bu sistem öyle bir düzende işler ki, asla mazeret ve bahane barındırmaz, mekanizma arızasız çalışır, hükümler istisnasız işler. Astroloji; içinde yaşadığımız evrensel sistemi kendi dili ile açıklar.

Bu sebepten; Astroloji’yi, kehanet ve fal ile ilişkilendirmek ve sadece geleceğe yönelik tahmin noktasında tutmak oldukça yanlış ve hatalı bir tutumdur.  Var oluşu ve sistemi böylesine akıl almaz bir dille açıklayan bu gök bilimini,  sadece geleceğe yönelik yapılan bir tahmin ve yorum olmaktan öte, ruhsal yolculuğumuzun bir pusulası olarak ele almak daha sağlıklı bir yaklaşım olmalıdır. Astroloji; bir kehanet aracı değildir, ancak geleceğe yönelik bir takım tahminlerde bulunmak olasıdır. Olasılık diyorum; çünkü “ şu olacak “ demek gerçek bir danışmanın kullanamayacağı bir tespittir. Astroloji oluşlardan bahseder. O oluşların kişilerin hayatlarındaki yansımaları, sadece yine kişilerin bireysel iradesinde ve onun da üstünde yüksek iradenin kontrolündedir. Bu nedenle ben;  Astroloji’yi  kişisel karakterleri tanıma, insan ilişkileri, evlilik, ortaklık ve meslek konularında öncelikle ele alarak, daha sonra geleceğe yönelik olabilirlik çerçevesinde ki ihtimalleri de hesaplayarak ve en önemlisi ne yaşadığımızın değil de, neden onu yaşadığımızın cevabını öğrenerek, bir yol haritası olarak kullanmayı tavsiye ediyorum.

Hepimizin doğum anında sahip olduğu tek bir haritası var. Ve bu asla değişmez. Bu doğum haritası gökyüzün o anda çekilmiş resmi. Bu haritayı, bir mimarın çizdiği kişiye özel tasarıma da benzetebiliriz. Doğum anında çekilmiş olan bu haritaya bizler “natal harita “ diyoruz. Ve yaşam yolculuğumuzda natal haritamıza aldığımız tesirler ( oluşlar ) neticesinde, kararlar alarak yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Tüm iniş ve çıkışlar, kazanç ve kayıplar, mutluluk ya da sıkıntılar bireysel haritalarımıza aldığımız etkiler sayesinde oluşuyor. Bu yüzden, bireysel haritamızın şifrelerini bilmek yaşayacağımız olası etkilere nasıl tepki vermemiz gerektiğini göstereceğinden daha da önemli bir hal alıyor. Bunu kısaca özetlemek gerekirse; “ Astroloji başımıza gelen etki ise; Kader ona verdiğimiz tepkidir. “ diyebilirim…

Astroloji’ye ruhsal yolculuğumuzun şifresidir ve asıl olan ruhtur zaten. Bedenlerimiz, ruhumuzun seçtiği bir elbisedir. Var oluş amacımızı gerçekleştirirken aldığımız fiziksel kimliklerdir. Kendi haritasını bilen kişi, potansiyelini bilir, farkındalığını yükseltir, sistemin ona verdiği vaadi görür. Bu inanılmaz bir zenginliktir.  Astroloji, size olasılıklar sunar. Sorunları, sıkıntıları gösterir ancak çözümlerini de anlatır.  Astroloji, derindir ve derinlik ister.

Astroloji, hayatı  kolaylaştırmak için var.  Bunu bir örnekle açıklayacak olursam ; yarın havanın nasıl olacağını bilmeniz sadece tedbir almanız açısından önemlidir. Yağmurlu ise şemsiye alacak, soğuksa üzerinize kalın giyineceksiniz. Yoksa sizin yarın havanın olacağını bilmeniz havanın durumunu değiştirmez. Başka bir deyişle, yanınıza şemsiye alsanız da yağmur yağar. Ancak siz daha az ıslanırsınız. Çünkü hava tahmin biriminden destek almışsınızdır.

Astroloji’den aklınıza gelebilecek her alanda faydalanabilirsiniz. Bireysel danışmanlık dışında, her türlü ikili ilişkinizde ( patron / çalışan – ebeveyn / çocuk – karı / koca – arkadaş – dost – eş ) uyum analizi yaptırabilir, ilişkiyi iyileştirmek için neler yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Şirket ve çalışanlarınızın harita analizleriyle, daha iyi personel ve kadroya sahip olabilir, çalışanlar arasındaki uyum ile başarı seviyesini yükseltebilir başarılı ekip çalışmalarına imza atabilirsiniz. Ameliyat gününüzü, evlilik ya da boşanma tarihinizi ve sizin için radikal kararlar arifesinde olabilecek en doğru günü hesaplatabilirsiniz.

Son olarak, Astroloji’yi, yaşam yolculuğunuzda destek birimi  ve, ruhsal tekamülünüzü geliştirip farkındalığınızı yükseltecek bir zenginlik olarak ele alabilirsiniz.

Yaşam yolculuğunuzun şifresini öğrenmek için Astroloji ile tanışmalısınız.

Uranyen Astrolog Olgu Ilgın